Řemeslo - návrat ke kořenům

 

Krajská hospodářská komora zahájila 1. ledna 2010 realizaci dvouletého projektu na podporu technických a řemeslných oborů ve Zlínském kraji s názvem „Řemeslo-návrat ke kořenům“. Projekt, který je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR, je zaměřen na propagaci konkrétních profesí, které chybí na trhu práce a jsou klíčové především pro další rozvoj ekonomiky ve Zlínském kraji. Hlavním cílem projektu je podpora zájmu žáků ZŠ o studium technických oborů a řemesel, odstranění předsudků o nízké prestiži řemeslných a technický oborů.  Žáci ZŠ tak získají lepší informace pro svá rozhodnutí při výběru povolání.

V rámci projektu budou realizovány mimo jiné tyto aktivity:

  • Prezentace řemeslných a technických oborů zaměřená přímo na konkrétní profese
  • Přímá a cílená propagace vybraných profesí na děti již od 7. tříd netradiční formou
  • Možnost vyzkoušení si řemesla žáky ZŠ přímo na středních školách
  • Katalog vybraných konečných profesí s prezentací pracovního uplatnění přímo žákům ZŠ a jejich rodičům
  • Návštěvy firem a besedy na ZŠ se zástupci zaměstnavatelů

 

Žáci už od 7. tříd budou moci poznávat, že řemeslné práce nejsou podřadnou činností, právě naopak, v řemeslu je budoucnost. Své síly při změně pohledu na řemeslo v projektu spojí jak základní školy, výchovní poradci, střední školy, tak i firmy a úřady práce a další spolupracující subjekty.

Projekt „Řemeslo-návrat ke kořenům“ navazuje na aktivity Zlínského kraje, který také řeší potřebu propagace řemesel. Reaguje na dlouhodobý nesoulad na trhu pracovních sil mezi poptávkou a nabídkou absolventů středních škol, kteří ukončují své studium výučním listem. Cílem projektu je přispět k řešení nedostatku kvalifikovaných pracovníků, zejména ve strojírenství, stavebnictví, ale i v dalších oborech.

Kalendář akcí

« Říjen 2017 »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Anketa

Líbí se vám nové stránky KHK ZK?

Odkazy